Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
navod-android

DOCENDO DISCIMUS

 

navod-android

 

Systém Android pro telefony a tablety nemá možnost vybrat pro připojení k internetu konkrétní certifikát ani jméno serveru pro ověření. Jedinou bezpečnou cestou, která zamezí zcizení autorizačních údajů, je proto pro jeho nakonfigurování použití aplikace eduroam CAT. Tato aplikace vytvoří profil a nastaví veškeré potřebné parametry. Uživatel pouze vybere profil své domovské organizace a zadá své přihlašovací údaje.

Pro instalaci aplikace eduroam CAT je nezbytné připojit se dočasně nějakým způsobem k síti internet. K tomu je vhodné použít buď datové připojení přes svého operátora, nebo použít nějakou jinou bezdrátovou síť, např. v restauraci apod. Můžete i vyzkoušet dočasné připojení k síti eduroam v prostorách Univerzity obrany.

Poté pokračujte dle následujícího návodu.

​V obchodě Google Play vyhledejte aplikaci s názvem eduroam CAT.

Pokud aplikaci nenaleznete, máte pravděpodobně starou verzi Androidu a připojení k síti eduroam tak není bezpečné a proto ho nepoužívejte!

​Aplikaci nainstalujte a spusťte, povolte přitom požadovaná oprávnění (např. povolení přístupu k poloze apod.)

​Vyhledejte v seznamu blízkých organizací Univerzitu obrany. Tím aplikce eduroam CAT získá konfigurační profil pro UO, který musíte použít, pokud používáte přihlašovací údaje, vydané Univerzitou obrany.

Konfigurátor zpravidla nabídne Univerzitu obrany mezi prvními (závisí na informaci o poloze, kterou vaše zařízení oznamuje).

V případě, že se vpravo uvedené údaje po vyhledání neobjeví, zkuste manuální hledání slova "obrany", případně akci hledání vícekrát zopakovat.

POZOR, funkčnost vyhledávání je závislá na GPS údajích, které poskytuje vaše mobilní zařízení, proto doporučujeme přejít do otevřených prostor, aby vaše zařízení mohlo provést GPS zaměření (je potřeba alespoň částečný výhled na oblohu).

Mnohdy se bohužel stává, že vyhledání profilu pomocí údajů z GPS není spolehlivé, takže se profil Univerzity obrany ukáže v seznamu s nesmyslně velkou vzdáleností od aktuálního místa. V případě, kdy profil UO v seznamu vůbec nefiguruje, nezbude, než jej vyhledat ručně.

Zkontrolujte název poskytovatele a potvrďte instalaci profilu kliknutím na Instaluj.

Pokud se náhodou stane, že po instalaci profilu zařízení zahlásí, že "žádný profil nevyhověl", pak to znamená, že vaše zařízení má již z dřívějška připojení pro eduroam zkonfigurované - v takovém případě je nutné program Eduroam CAT ukončit, následně ODINSTALOVAT Váš původní profil pro eduroam, a celou instalaci pomocí Eduroam CAT zkusit znovu.

​Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro přihlášení do Informačního systému Univerzity obrany.

Uživatelské jméno je vždy nezbytné zadávat ve tvaru login@unob.cz.

Heslo je vhodné zadat Vaše aktuální - tedy již PO změně z hesla pro prvotní přihlášení.

Zkontrolujte úspěšnost nastavení: indikační znak u všech voleb kromě jedné by mělo být zelené zatržítko.

Pokud jste v blízkosti sítě eduroam, je možné se přihlásit (není zobrazeno).

 

Pokud jsou údaje v pořádku, instalace profilu proběhla úspěšně, můžete aplikaci eduroam CAT zavřít a eduroam bez obav používat nejen v prostorách Univerzity obrany, ale ve všech institucích, které jsou do tohoto projektu zapojeny.

 

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa