Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

Domovská stránka

Úvod

25.7. 2017 - POZOR! Změna kořenového certifikátu z "Addtrust External CA Root" na "Digicert Assured ID Root CA"! Bližší informace viz Aktuality

Vítejte na EDUROAM stránkách Univerzity obrany.            

Název EDUROAM je zkratkou z "EDUcational ROAMing" (tj. roaming mezi výzkumnými a vzdělávacími institucemi), a je to jméno celosvětového projektu, umožňujícího uživatelům převážně bezdrátový přístup k síti Internet prostřednictvím síťové infrastruktury zúčastněných institucí. Uživatel se s autorizačními údaji, vydanými institucí zapojenou do tohoto projektu, může připojit k síti Internet prostřednictvím kterékoliv instituce, která služby EDUROAM poskytuje.

Síť EDUROAM sdružuje vzdělávací instituce po celém světě a její provoz je na území České republiky koordinován a zaštiťován sdružením CESNET. Myšlenka umožnit uživatelům transparentní používání propojených sítí vznikla v rámci TERENA mobility Task Force. Základní motivací je, aby použití služeb sítě bylo tak snadné jako je používání roamingu mobilních operátorů.

Seznam organizací v současnosti zapojených do projektu EDUROAM, včetně oblastí s dostupným připojením a identifikátory (ESSID) WiFi sítí lze nalézt na těchto stránkách:

Pokud se chystáte na zahraniční (nebo i tuzemskou) cestu, můžete si na nich vyhledat informace o připojených organizacích ve vaší cílové destinaci.

Název a logo EDUROAM jsou registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA.

​          
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa